Hotel jako cíl dovolené – užijte si s námi Bali, Zanzibar a Amsterdam

Šťastný člověk je naplněn vášní, nešťastný ji někde ztratil. Právě vášeň stojí za příběhy tří hotelů, nad kterými drží stráž duch z římské mytologie, zvaný Genius Loci. Dnes se tento termín často používá k označení charakteristické a neopakovatelné atmosféry místa. Právě na taková místa by měly směřovat kroky těch, kdo chtějí načerpat energii a najít přes příběhy jiných i svou cestu za štěstím.

Tentokrát naše cesta začíná na Bali. Na ostrově, který je provincií Indonésie, nejzápadnějším ostrovem souostroví Malé Sundy a kde slunce vychází o pár minut dříve než na sousední Jávě.


Plánujete svatební cestu? Nejprve vyberte to správné svatební oznámení. Vyzkoušejte třeba akrylové svatební oznámení.


Bali
Bali je jedinou provincií rozsáhlé Indonésie s majoritou Hinduistů, kteří praktikují Balijský hinduismus. Provinční hlavní město Denpasar je nejvíce obydlené město v souostroví Malé Sundy a druhé největší ve východní Indonésii.

Každý domov, i ten hotelový, hlídají balijští bohové, zdroj: Ivanka Lapar
Tradice a turismus
Bali je také hlavní turistická destinace Indonésie. Je proslavené pro své vysoce rozvinuté umění, včetně tradičního a moderního tance, hudby, sochařství, malby, zpracování kůže, kovu i látek. Je místem, kde tradiční způsob života, který je úzce spjat s přírodou, ovlivňuje i tvorbu zde žijících architektů.

Jedním z nejuznávanějších je Popo Danes, rozený Balijčan, který umí citlivě pracovat s místem i tradicemi. Při své tvorbě se řídí po generace uchovávanými znalostmi budování tropických obydlí. Využívá tradiční prvky balijské kultury, dekorativní motivy regionu a samozřejmě v každém detailu těží z místa, na kterém má být stavba postavena. Právě jeho rukopis naleznete ve vile The Longhouse Jimbaran.

Výhled a dokonalý klid pro jakoukoli tvorbu, zdroj: Ivanka Lapar
Vila The Longhouse Jimbaran
Majiteli vily, která stojí na úzkém a strmém pozemku, jsou manželé ze zámoří. Inspirováni vlastními cestami po Indonésii a naplnění láskou k exotickému ostrovu Bali vytvořili místo, které je tak pohostinné, jako je samotný ostrov.

Filozofie vily The Longhouse je autenticky balijská, podle víry Tri Hita Karana – tradičního způsobu života na ostrově. Doslova to znamená vytvořit a dodržovat „tři příčiny blahobytu“ – harmonie mezi lidmi, v harmonii s přírodou a s Bohem.

Stavba Vily The Longhouse byla opravdu tvrdým oříškem. Na první pohled nepříliš atraktivní pozemek měl však jeden obrovský benefit, a tím byl téměř panoramatický výhled na krajinu a most spojující přes moře hlavní město Denpasar s poloostrovem Jimbaran.

Navštívila jsem hotel v období dešťů, ale pocit stísněnosti či nedostatek kontaktu s okolím zde díky jeho poloze a otevřenému kontaktu s přírodou ani v mokré sezóně nehrozil.

Jídelna s výhledem na světla hlavního města Denpasar, zdroj: Ivanka Lapar
Architektura podle architekta Popo Danesa
Základním principem práce ateliéru architekta Popo Danese je nepochybně jeho velký talent vnést do architektury přirozené spojení života rodiny s tradicemi ostrova. Budovy jsou navrženy tak, aby měly správnou dispozici, byly v kontaktu s přírodou a chránily dědictví a kulturu ostrova. Aby mohl duch člověka prostřednictvím architektury i samotného místa růst, létat a chrlit jeden kreativní nápad za druhým.

Apartmány, které si vychutnáte
Ve vile je pouze šest tradičních ložnicových apartmánů, s úchvatným výhledem na koruny rozkvetlých stromů Frangipani a vzdálené kopce s exotickou vegetací. Každá suita je pojmenována po jednom z množství indonéských ostrovů a sbírkou tradičního indonéského umění vzdává poctu tomuto místu.

Hosté mají možnost rezervovat si jednotlivé pokoje nebo celou vilu.

V jídelně, kde doslova kraluje nadrozměrný stůl z exotického dřeva, si kromě skvělého jídla z lokálních surovin vychutnáte také překrásný výhled na světélkující hlavní město Denpasar.

Od personálu, kteří si majitelé opravdu hýčkají, se o jejich milovaném ostrově dozvíte mnohem víc.

Zanzibar
Stejně příjemný personál ak tomu autentický pocit koloniální éry nabízí hotel Park Hyatt Zanzibar. Nachází se na místní pláži v historické, Unescom chráněné čtvrti – Stone Town.

Za posledních dvě stě let se v tomto městě moc nezměnilo. Jedinečná směs arabských a afrických kulturních vlivů pochází z 19. století, kdy byl Zanzibar nejdůležitějším centrem obchodu s kořením podél východního pobřeží Afriky.

I dnes jsou ulice Stone Townu úzké, místy špinavé, ale každopádně si vás podmaní vůně a barvy exotického pepře, lokálních parfémů a samozřejmě produktů místních řemeslníků.

Discover

Sponsor

Latest

Má vaše tělo dostatek vitaminu D? Jeho přítomnost je důležitou ochranou vůči chorobám, včetně korony

Ještě donedávna vitamín D nikdo velmi neřešil. Bral se jako důležitý nanejvýš pro kosti. Dnes se však zjišťuje, že souvisí s řadou...

Otec se chvíli po rozvodu s mámou okamžitě oženil: Toto mi ukázalo, že za tím není nic víc než mužské ego

Lenčin otec to s mámou měl už delší dobu nahnuté. Neustálé hádky, nedorozumění ve společnosti, osočování a vzájemné obviňování se táhly už...

Bylinkový sirup zastudena aneb šetříme vitaminy a svůj čas

Rychlý způsob, jak si můžeme vyrobit sirup za studena a hlavně přitom uchovat všechny minerály a vitaminy z bylin.

Koupelnové trendy: Vytvořte si domácí SPA, ve kterém vaše tělo rozkvete do nové krásy

Koupelna je místo, ze které si ve svém domově můžete vyčarovat příjemné domácí SPA. Stačí se inspirovat nejnovějšími interiérovými trendy, které hovoří...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla...