10 netradičních ubytování, které vám vyrazí dech

Plánujete si dovolenou či prodloužený oddechový víkend na Slovensku a chtěli byste vyzkoušet něco netradičního? Vyberte si ubytování, které vypadá jako vystřižené ze sci-fi filmu. Nevěřili byste, ale od východu po západ naší země jich najdete velmi mnoho! My jsme pro vás vybrali 10 nejfascinujících, které rozhodně stojí za pozornost.

Ubytování ve vinohradu či jeskyni si zamilujete
Následující netradiční ubytování jsou dostupné pro veřejnost a můžete si je zarezervovat na konkrétní termín, stejně jako klasický hotel. Nicméně, zažijete v nich věci, o jakých by se vám v běžných ubytovacích zařízeních ani nesnilo!

 1. Romantika ve stromo-domě
  Chcete si užít dokonalé relaxace v srdci lesa? Ubytování v jedinečném stromodomu Treehouse Pinea ve Spišské Staré Vsi vám vykouzlí úsměv na tváři. Unikátní dřevěný domek ve výšce 6 metrů nad zemí vás ohromí svým výrazným charakterem. Snídaně se podávají formou piknikového koše a elektrické topení se postará o to, že vám ani během chladných nocí nebude zima. Pobyt je vhodný pro jednotlivce, ale i rodiny s dětmi. Maximální kapacita je 4 osoby.

Více informací o ubytování naleznete přímo na jejich webové stránce.

 1. Luxusní ubytování pro milovníky vína
  Chateau Grand Bari v srdci Tokaje, nedaleko obce Borša, hned na první pohled zaujme svojí jedinečnou francouzskou architekturou. Rozmazlí vás dokonalým luxusem, přičemž v místních sklepech můžete absolvovat ochutnávky těch nejlepších druhů vín. Třešničkou na dortu je špičková restaurace s lokálními produkty.

Více informací o ubytování naleznete přímo na webové stránce Chateau Grand Bari.

 1. Ubytování ve voze na farmě
  Ubytování v ovčím voze uprostřed místní farmy – zní to bláznivě? Vězte, že toto ubytování vám vyrazí dech. Vůz je sice malý, ale pohodlně se v něm vyspí 2 osoby. Kombinuje tradiční prvky s luxusem a využívat můžete dokonce i klimatizaci! Na pozemku je dostupný bazén, sauna a k dispozici jsou privilegované toalety s umyvadlem. Ubytování se nachází v Hrušově a má vynikající recenze.

Více informací o ubytování naleznete na stránce Airbnb.

 1. Pobyt ve folklórní chýši
  Fascinují vás skanzeny a vždy jste si chtěli zkusit, jak se žilo v tradiční slovenské vesničce před desítkami let? Dnes to můžete zažít na vlastní kůži! Folklórní chýše v Bojnicích, nedaleko zámku a lázní, vám zprostředkuje nefalšovanou atmosféru života našich předků.

Více informací o ubytování naleznete na stránce Booking.

 1. Život ve skleníku
  Pokud milujete přírodu, toto ubytování se rozhodně vyplatí vyzkoušet. Jeho koncept je jednoduchý – žijete ve skleníku spolu s rozličnými tropickými rostlinami. Přitom však máte k dispozici veškerý potřebný luxus. Součástí skleníku je WC, umyvadlo a sprchový kout pod širým nebem. A to nejlepší? Ubytování se nachází v lukrativní části Bratislavy, jen několik minut od Starého města.

Více informací o ubytování naleznete na Airbnb.

 1. Ubytování ve skále
  Máte rádi dobrodružství a chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního? Ubytování ve skalní jeskyni rozhodně nezažijete jen tak leckde. Vychutnávat si můžete dokonalé ticho a temnotu. Nicméně, tento pobyt přispěje ik lepšímu zdraví – v jeskyni se totiž nachází léčivá himálajská sůl, která má řadu příznivých účinků na organismus. Přestože celý prostor vypadá na první pohled sparťansky, k dispozici je také WC, umyvadlo a jídelní stůl. Toto netypické ubytování se nachází v Dudincích.

Více informací o ubytování naleznete přes stránku Airbnb.

 1. Pobyt v plovoucím domě
  Obzvlášť během léta je ubytování u vody mimořádně příjemné. No co takhle ho posunout na nový level a bydlet přímo na vodě? Díky jedinečnému hausbótu na řece Váh v Komárně je to možné! Připraven je pro vás stylově zařízený prostor, ve kterém si vychutnáte dokonalou relaxaci. Užívat si můžete několik vodní sporty, plavání, chytání ryb, nebo se umíte jen tak opalovat. Ubytování má vynikající hodnocení, takže rozhodně stojí za vyzkoušení.

Více informací o ubytování naleznete opět na Airbnb.

 1. Tradiční ubytování v historickém domku
  Ubytování Starý pokoj si vás získá svojí jedinečnou atmosférou. Jedná se o historický domek s tradičním zařízením, ze kterého doslova dýchají vzpomínky na dávné doby. Zároveň však přináší veškerý luxus, který potřebujete pro dokonalou relaxaci. Domek se nachází v malebné přírodě obce Novoť nedaleko Oravské přehrady a Námestova. V okolí je řada atrakcí, které ocení každý člen rodiny. Množství zábavy si užijete i na pěkném pozemku kolem domu.

Více informací o ubytování naleznete na stránce Pelikán.

 1. Luxusní safari stan
  K tomu, abyste zažili atmosféru tradičního safari, nemusíte cestovat do Afriky. Stačí zavítat do obce Čebovce nedaleko Banské Bystrice. Ubytováni budete v luxusním prostorném safari stanu.

Discover

Sponsor

Latest

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc...

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci,...

Milujete jiřiny? Toto je 10 kroků k jejich úspěšnému pěstování

Hlíznaté jiřiny patří nepochybně mezi nejkrásnější kvetoucí rostliny v zahradě. Pokud se z nich chceme těšit, připravíme se na péči během celé...

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní...