Fotovoltaika na klíč na rodinný dům – ušetřete i vaši peněženku

Nestabilita na trhu s energií může udělat pořádnou díru do rodinného rozpočtu. Díky tlaku na přechod na zelené technologie však dochází ke snížení cen solárních technologií, které mohou poskytnout jednoduché řešení. Solární elektrárny poskytnou úspory vaší peněžence i energetickou soběstačnost. Stávají se i trendem díky pozitivnímu vlivu na životní prostředí díky šetření přírodních zdrojů.

Fotovoltaika na rodinný dům je nyní na dosah víc než kdy před tím. Bydlíte-li však v bytě i pro vás může být fotovoltaika pro bytové domy výhodou. A samozřejmě je dnes dostupná i fotovoltaika pro firmy a podnikatele.

Dotace na fotovoltaiku pro rodinné domy i byty

Dotace pro rok 2024 dostaly novou podobu. Pojďme se společně podívat na varianty, které vám nyní umožní získat fotovotlaiku na klíč.

Pokud se rozhodnete nejen pro instalaci fotovoltaické elektrárny, ale i pro zateplení vaší nemovitosti, můžete získat dotaci až 200 000 Kč. Tento balíček obsahuje bonus ve výši 40 000 Kč, který se započítává do celkové dotace.

Pro ty, kteří se rozhodnou pouze pro instalaci fotovoltaické elektrárny bez zateplení, je dotace až ve výši 160 000 Kč. Tato varianta umožňuje snížit počáteční investice a rychleji se dostat k úsporám na energiích.

Každý žadatel může navíc získat základní podporu ve výši 35 000 Kč za instalaci fotovoltaické elektrárny, a pokud navíc využije i tepelné čerpadlo, základní podpora se zvýší na 60 000 Kč.

Za každý 1 kWp instalovaného výkonu fotovoltaické elektrárny je pak možné získat dotaci 8 000 Kč. Tato podpora se vztahuje na výkon celé instalace, čímž přispívá k vyšší efektivitě a výkonu vaší elektrárny. Kromě toho můžete získat i dalších 8 000 Kč za každou 1kWh kapacity elektrického akumulačního systému. Akumulační systémy a baterie vám umožní ukládat přebytečnou energii a využít ji v době, kdy je jí potřeba. I díky tomu zvyšujete svoji energetickou soběstačnost. 

Jak vybrat fotovoltaický systém, tak aby jste co nejvíce ušetřili?

Samotná fotovoltaická elektrárna vám může přinést až 80% roční úspory na energiích. Toto procento lze ještě zvýšit, a to díky výběru správného fotovoltaického systému. Dnes již existuje celá řada Inteligentních systémů jako je například Alpha Storion, Deye nebo Wattsonic, které jsou nyní schopné s přebytky vyprodukované energie obchodování na trhu s elektrickou energii za spotové ceny. Tato funkce se nazývá Flexibilita, díky ní je možné z fotovoltaiky získat ještě větší úspory, než předtím. Obchodování na spotových cenách je proměnlivé, díky těmto chytrým zařízením však můžete ušetřit nebo i dokonce vydělat zpět investované peníze. Investice do fotovoltaické elektrárny se vám tak rychle vrátí.

Výhody fotovoltaiky pro rodinné i bytové domy

Vygenerovaná elektřina z fotovoltaické elektrárny může sloužit k napájení domácnosti, obchodování na spotu anebo k uložení do akumulátoru pro případy výpadků proudu. Fotovoltaické elektrárny je možné kombinovat s akumulačními bateriemi, které přebytečnou energii uloží pro pozdější použití. Díky tomu můžete zajistit, že vaše domácnost neztratí přístup k elektřině ani během nejhorších bouřek či plánovaných odstávkách elektřiny a zajistíte si tak bezpečí a komfort. 

Mimo to, že ušetříte peníze, ušetříte i životní prostředí. Fotovoltaika využívá obnovitelné zdroje a nevytváří škodliviny. Solární energie je čistý a udržitelný zdroj energie, který nepřispívá k emisím skleníkových plynů nebo znečištění ovzduší. Použitím solárních panelů místo fosilních paliv můžete snížit svou uhlíkovou stopu a přispět k ochraně životního prostředí pro budoucí generace.

Instalace fotovoltaické elektrárny je rychlá a není náročná na údržbu. Moderní fotovoltaika je navržena tak, aby byla snadno instalovatelná na střechy domů nebo na volné plochy, lze ji tedy instalovat na rodinné domy i na bytové domy. Instalace je obvykle rychlá a jednoduchá, a to bez nutnosti složitých stavebních úprav. Po instalaci je systém snadno udržovatelný a nevyžaduje žádné složité nebo časově náročné úkony.

Chcete spolehlivou fotovoltaiku na klíč pro rodinné či bytové domy nebo hledáte poradenství?

Fotovoltaika na klíč je pro domácnost nejlepší možné řešení, jak si zajistit solární energii. Při výběru instalační firmy je dobré pohlížet na recenze. Kvalitní instalatér bude mít vysokou míru spokojenosti svých zákazníků.

Například společnost Gottwald Fotovoltaika pod taktovkou svého zakladatele Jiřího Gottwalda funguje na českém trhu již 25 let. S cílem přinášet svým zákazníkům poctivou práci a kvalitu vám zajistí kompletní servis od vyřízení žádosti o dotaci až po instalaci a následnou občasnou údržbu. Se svým portfoliem chytrých řešení pro fotovotlaické elektrárny vám zajistí nenáročný provoz s nejvyšším užitkem.  

Sponsor

euro

Jak ochránit rododendrony a azalky před nosánkem? Toto pomůže i proti larvám chroustů

Jak nejlépe ochráním rododendrony a azalky před nosánkem? Pěstuji tyto rostliny a obávám se, aby mi nosánek nezamořil celou zahradu. Chemie prý nebývá vždy...

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně finančně náročné,...

Máte noční stolky, které splňují vše, co od nich potřebujete?

Co vše by měly splňovat noční stolky? To nelze jednoznačně říct, protože každý z nás může mít poněkud jiná přání a potřeby. Noční stolek používá...

Lopuch jako léčivka: Vydejte se s námi na cestu poznávání jeho léčivých účinků

V zahradách ho mít nechceme, protože je obecně považován za odolný a nepříjemný plevel. Jakýkoli pokus o vykynožení ihned sabotuje. Lopuch Lopuch je rostlina vyskytující se...

Vyzkoušela množství brigád a vyplatilo se, dnes si plní sen: Kristína se míchání vůní věnovala ve francouzském Grasse

Jak vznikla myšlenka vyrábět veganské sojové svíčky a kdo za samotnou značkou stojí?Již během studentských let na střední škole jsem byla aktivní prací pro...